В Італії зняли депутатську недоторканність і судитимуть колишнього главу МВС Маттео Сальвіні


Екс-главу МВС Італії, лідера популістської партії Ліга Маттео Сальвіні судитимуть за ставлення до мігрантів. У середу, 12 лютого, Сенат проголосував за позбавлення колишнього міністра внутрішніх справ депутатської недоторканності.

Об этом сообщает Роспрес

Очікується, що тепер політик постане перед судом міста Катанія на Сицилії за звинуваченням у перевищенні службових повноважень і незаконному позбавленні волі мігрантів.

У першу чергу, йдеться про інцидент, пов’язаний з судном Gregoretti, на борту якого перебувало близько 130 мігрантів, врятованих моряками в Середземному морі недалеко від узбережжя Лівії.

У липні 2019 року влада Італії дозволила лише кільком мігрантам з числа пасажирів цього судна зійти на італійський берег, у тому числі жінкам, які перебувають на останніх термінах вагітності, і їх сім’ям, а також 15 неповнолітнім.

Біженці, які залишилися на борту, змушені були провести кілька днів у "катастрофічних" умовах через те, що Сальвіні, який займав у той час пост глави МВС, заборонив їм висадку в італійських портах, нагадує німецьке онлайн-видання tagesschau.de.

Крім іншого, за інформацією ЗМІ, 116 пасажирам доводилося користуватися лише одним спільним туалетом.

Раніше, в січні 2020 року, за позбавлення Сальвіні депутатської недоторканності проголосував також комітет парламенту Італії, який займається цим питанням. Однак чинності це рішення набуло лише після його схвалення Сенатом.

Втім, Сальвіні вважає себе борцем за права італійців. Перед початком дебатів у Сенаті з питання позбавлення його депутатської недоторканності Сальвіні заявив на своїй сторінці в соцмережі Facebook, що він завжди діяв в інтересах своєї країни і "стоїть з високо піднятою головою".

Нагадаємо, раніше несамовитий прихильник Путіна, тоді глава італійського МВС Маттео Сальвіні стрімко спробував звинуватити українських націоналістів у замаху на себе — як силовик він міг би почекати з висновками, поки йде слідство.

Слідчі органи Італії не знайшли підтверджень інформації про те, що якась українська група загрожувала життю міністра внутрішніх справ і віце-прем’єра Маттео Сальвіні.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/v-italiyi-znyali-deputatsku-nedotorkannist-i-suditimut-kolishnogo-glavu-mvs-matteo-salvini-338425_.html”